Obrázek uživatele ČT 1
User Name: 
ČT 1
About: 
ČT 1

Historie

Entries created by user

Zář 04, 2015 / 0 Comments / in [field_tags]

V tomto dílu vám pomůžeme s montováním nábytku i se spárováním obkladů v koupelně, připravíme na jaro zahradu i květiny, které máte doma v nádobě, představíme turkestánský brest, poradíme, na co všechno využít žehličku i jak doplnit zásoby hořčíku.

Bře 22, 2016 / 0 Comments / in [field_tags]

Jestli existuje bylina s kontroverzní pověstí, je to konopí. Pěstitelé technického konopí tvrdí, že jde o rostlinu budoucnosti – je totiž využitelná celá, od kořenů až po typická květenství na vršku. Jak je to ale s dalšími druhy rodu cannabis, jejichž užívání je v České republice bez lékařského předpisu nelegální? Má konopí skutečně tak silné a dosud neprobádané léčivé účinky, jak někteří tvrdí? Zeptáme se docenta Lumíra Hanuše, známého českého vědce, který zkoumá účinky této rostliny na univerzitě v Jeruzalémě.

Bře 22, 2016 / 0 Comments / in [field_tags]

Uvidíte, jaké plevele sužují váš trávník a co dělat, když se v něm objevil mech. Hlavními barevnými impulsy měsíce dubna jsou cibuloviny. Některé z nich nám ve své rubrice Rady do zahrady představí Dana Makrlíková. Brambory patří mezi nejoblíbenější pěstovanou zeleninu. Aby se jim dařilo, je ale třeba půdu před výsadbou dobře připravit. Můžete je použít k oddělení prostoru nebo si jen vytvořit zajímavý designový prvek. Naučíme vás, jak si je vyrobit. Kvalitní a odolný trávník vyžaduje také kvalitní výživu. Tu nedokážeme zajistit univerzálními hnojivy.

Bře 22, 2016 / 0 Comments / in [field_tags]

Ivan Dobrovodský poradí, jak správně pěstovat hvězdníky. Hana Hořáková nám ukáže, jak se zdobí svíčky tužkou. René Kristofory nám vysvětlí, co je to vlhké hojení ran. Prohlédneme si bohatou sbírku autíček Zdeňka Bílého. Ivo Jahelka bude odpovídat na dotazy diváků. Vlastimil Šindelář zná metodu, jak zmírnit bolesti kloubů pomocí bylinek. A Tereza Brodská si pro vás připravila recept na zapečené těstoviny.

Bře 22, 2016 / 0 Comments / in [field_tags]

S Jaroslavem Čubou si dnes budeme povídat o jedné vznešené a zdobné rostlině. Romana Pokorná nás naučí vytvářet z obyčejných kamínků zajímavé šperky. S Kamilem Drábem se poradíme, jak nejlépe ošetřovat dřevo doma a na chalupě. Petr Stýblo navrhne, jak můžeme ochránit letící ptáky před nárazy do skla. František Zenkl nám představí svoji početnou sbírku olympijských odznaků. S Mahulenou Bočanovou dnes budeme mlsat. Těšte se na palačinku s malinami.