Jak vyčistit zapomenutou studánku naleznete v obsahu příspěvků:

Polopatě 2017 - 19. díl - jak na plevely v chodníku

Polopatě 2017 - 19. díl - jak na plevely v chodníku

Ne 28.5 08:55
Premiéra

Jak pomoci zapomenuté studánce v hloubi lesa, ale i na městském sídlišti? Nabízíme pár rad, jak se o takový pramen postarat a jak ho vyčistit. Dobrá pramenitá voda je totiž poklad.
Na vysokou trávu netřeba chodit s kosou. K dispozici jsou výkonné bubnové sekačky a především ženy uvítají stroj, který se dá nastartovat snadno a bez námahy pouhým stisknutím tlačítka.
Dřinu spojenou s ručním pletím spár mezi dlaždicemi v zahradním chodníku či na dvoře nemá nikdo rád. Řešení nabízejí vybrané systémové herbicidy.
Používat pitnou vodu v domácnosti jako užitkovou a dokonce k zalévání zahrady bude již brzy velký luxus. A přitom máme k dispozici zadarmo spousty vody dešťové, jen ji šikovně zachytit…
Stále častěji chceme vědět, co doopravdy jíme, a platí to i o jogurtu. Také v tomto případě si můžeme připravit kvalitní jogurt sami. Nabízíme vám výborný a přitom velice jednoduchý recept.
Zahradní architektka Dana Makrlíková vás tentokrát zavede do ulice, jejíž obyvatelé ohraničili své pozemky výhradně živými ploty. A vsadili na druhově rozmanité a barevně pestré pojetí.
Kopřiva odjakživa platí za jednu z nejmocnějších bylin. Tentokrát si můžete dle našich receptů připravit očistný kopřivový výluh, výbornou polévku a delikátní pesto z kopřiv s přídavkem oříšků.
Používáte doma vodu z vlastní studny či vrtu a nechali jste si ověřit její chemickou i mikrobiální nezávadnost již před více lety? Potom děláte velkou chybu, kvalitu vody je totiž třeba kontrolovat častěji!

Témata v tomto díle pořadu
Další informace