Pěstovaní ananasů naleznete v obsahu příspěvků:

Polopatě 2016 - 11. díl

Polopatě 2016 - 11. díl

Ne 17.4 08:55
Premiéra

Dnes uvidíte, jak pěstovat citrusy v nádobách nebo větších květináčích, kde kvetou i plodí. Dana Makrlíková nám dnes poradí, jak provádět jarní výsadbu balových rostlin.
Malování na hedvábí je technika, která pochází z Asie a je stará několik staletí. Existuje široká paleta vyzkoušených možností malby a dekorování. Představíme vám jednu z nich.
Rajčata, papriky, okurky, všechny tyto plody můžete sklízet i na balkoně. Pěstování v nádobách má svá pravidla, a tak jistě přivítáte rady odborníka, který se s vámi o své zkušenosti podělí.
Kompostování je stálé téma. Určitě nejednou řešíte, co do kompostu hodit, kdy je kompost připravený na záhony, jak udělat, aby nezačal zahnívat… Proto se i dnes ke kompostování vracíme. Bílá barva v interiéru zažívá renesanci. Dnes se také dozvíte, jak s ní zacházet a na co si při natírání bílou barvou dát pozor.
Ačkoliv může být plevel někdy užitečný, plevelů, které vytlačují místní vegetaci, a škodlivých plevelů je dobré se zbavit.
Pokud se vám pěstování citrusů zdá příliš obtížné, a přesto chcete sklízet exotičtější plody, pak je pro vás vhodný ananas, který vypěstujete i z ovoce koupeného v supermarketu.

Témata v tomto díle pořadu
Další informace