Pítko pro ptáky naleznete v obsahu příspěvků:

Polopatě 2017 - 18. díl - jak na plže

Polopatě 2017 - 18. díl - jak na plže

Ne 21.5 08:55
Premiéra

Je nejvyšší čas nasít hrách. Spolu s výsevem bychom se už ale měli rozhodnout, jakou podpěru hrachu nabídnout, aby rostl pěkně do výšky a nezůstával u země. Plzák španělský je postrachem našich zahrad už radu let. Tady je každá rada drahá. V minulých dílech jsme jich už několik nabídli. Dnes přidáme další.
Rakytník je právem považován za jeden z pokladů rostlinné říše a je nazýván rostlinou budoucnosti. Není jen součástí čajů či olejů, ale lze si jej pořídit i v mnoha dalších podobách.
Pokud máte část zahrady rovinatou a část svažitou, která je zároveň okrasná, může vám obě části oddělit obrubník a údržba bude hned snazší.
Zahradník Jan Kopřiva nám ukáže způsob, jak si vyrobit stan. Nejde o turistickou pomůcku, ale zvláštní podpěru pro rajčata, kterou si pěstitelé staví ve větrném Středomoří.
Letošní jaro je deštivější. Hrozí tak zvýšený výskyt plísní. Poradíme, jak chránit svoji budoucí úrodu.
Dana Makrlíková vám představí zahradu v Českém ráji, která byla realizována tak, aby se hodila do okolní přírody.
Kromě plísní jsou nebezpečím pro naši úrodu různé druhy hmyzu. Ale i proti nim se dokážeme účinně bránit.
Že se vaší zahradě vyhýbají ptáci? Tak je k sobě pozvete. Způsobů je více. Dnes vám poradíme, abyste pro ptáčky vyrobili okrasné pítko.
Na závěr ještě jeden tip na konstrukce pro popínavé rostliny. Rajčatům jsme nabídli stan, co takhle fazolím nabídnout rovnou teepee.

Témata v tomto díle pořadu
Další informace